İstanbul'daki tüm hastane ve sağlık ocakları'nın listesi, iletişim bilgileri...

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Özellikle kadınlar arasında oldukça yaygın olan lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer ışınları kullanılarak dökülmesi anlamına gelir. Hem kadınların hem de bazen erkeklerin yararlandığı bu yöntem ile rahatsız olunan bölgelerdeki tüyler belirli seanslardan sonra dökülür.

Özellikle yaz aylarında tesettürlü olmayan kişilerin daha kısa ve açık kıyafetler giymeleri nedeniyle vücutlarındaki tüyleri sürekli almaları gerekir. Bu durum da kişilerin uzunca vakitlerini alır. Zira tüyler uzun olursa çok fazla olduğu için kısa olursa da alması daha da zorlaştığı için tüylerin alınması her zaman vakit almaktadır. Bu nedenle insanlar tüylerin kökten alınmasını daha çok tercih etmektedir. Bu durumda kaliteli bir lazer epilasyon kişilere istediği şeyi verebilir.

Lazer Epilasyon Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar

Lazer epilasyon sadece uzun ve istenmeyen tüylere bakan bir bölümdür. Bu nedenle bu bölüm için herhangi bir hastalıktan bahsedilemeyebilir. Ancak bazen kişilerin tüyleri aşırı fazla ve güçlü bir şekilde çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle aslında tüm canlılar için doğal bir süreç olan tüy uzaması kişilerin başına dert olabilmektedir.

Bu kişiler hem tüyleri çok güçlü olduğu alırken canları çok acımakta hem de çok çabuk uzayan tüylerle ilgilenmekten bir müddet sonra bıkmaktadırlar. Bu gibi kişileri zora sokan durumlarda lazer epilasyon adeta bir kurtarıcı gibi gelmektedir. Bu yöntem ile istenmeyen tüylerin on ile yirmi seans arasında bitmesi hedeflenmektedir.

Lazer Epilasyon Çalışma Alanları Nedir

Lazer epilasyonun çalışma alanları vücutta yer alan tüylerdir. Vücudun herhangi bir bölümündeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla başvurulan bir yöntem olan bu yöntem oldukça fazla rağbet görmektedir ve çoğunlukla da olumlu sonuçlanır.

Genelde kadınların bazen de çok güçlü olan tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin başvurduğu bu yöntem ile kişiler genelde fazlaca terleyen koltukaltı tüylerini aldırmak isterler. Bunun dışında kadınlar genelde elbise giydiklerinde her defasında almak istemedikleri için bacak tüylerini de aldırmayı tercih ederler. Kısa kollu giyen ve tüylerinden rahatsız olan kadınlar kollarını da aldırırlar. Erkeklerse genelde kaşlarının arası çok yoğun olduğunda ve bunu almakla uğraşmak istemediklerinde lazere başvururlar.

Lazer Epilasyon Alanında Yeni Uygulamalar

Lazer epilasyon uzunca bir süredir ülkemizde uygulanmaktadır. Ancak bu uygulama teknolojinin de gelişmesiyle ilk günkü hali gibi değildir. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan buz lazer yöntemiyle hem tüyler daha acısız bir şekilde lazerle yakılıyor hem de daha kesin bir sonuç alınıyor.

Bu nedenle alınan kesin sonuçlar ile lazer epilasyon yöntemine duyulan güven artmaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu yöntem de her zaman kesin olarak tüyleri bitirmemektedir. Özellikle kullanılan cihazların kalitesine göre değişen ve kişilerin de biyolojik faktörlerinden etkilenen bu yöntem bazen tüyleri tam olarak bitirmemekle beraber yeterince kaliteliyse istenen sonuçları da verebilir.