İstanbul'daki tüm hastane ve sağlık ocakları'nın listesi, iletişim bilgileri...

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde insanların sık sık yaşadığı estetik problemlerden arasında saç dökülmesi yer alıyor. İnsanların saçları çeşitli sebeplerden dolayı dökülebiliyor. Saçları seyrekleşen veya tamamen dökülen kişiler, estetik problemler yaşayabiliyor. Psikolojik olarak oldukça zor bir durum olan saç dökülmesinin önlenmesi için uygulanabilecek farklı tedavi yöntemleri öne çıkıyor. Saç ekimi yöntemleri ile oldukça başarılı sonuçlar alınabiliyor. Türkiye, saç ekimi tedavilerinin geliştiği ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Farklı ülkelerden birçok kişi saç ekimi tedavisi için Türkiye’ye geliyor.

Türkiye’de saç ekimi alanında hizmet veren birçok özel klinik vardır. Estetik merkezlerin bünyesinde bulunan saç ekimi bölümlerinde tecrübeli cerrahlar ile hizmet veriliyor. Cerrahi saç ekimi tedavilerinde dikkat edilen birçok nokta vardır. Geçmiş yıllardan beri uygulanan saç ekimi yöntemleri olduğu gibi son yıllarda tercih edilen modern saç ekimi yöntemleri de kullanılır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte başarılı sonuçlar alınabilen saç ekimi tedavileri ortaya çıkmıştır.

Saç Ekimi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Saç ekimi rahatsızlıklarının yaşanmasının çeşitli sebepleri vardır. Genetik sebeplerin yanı sıra sağlıksız beslenme ve stres gibi nedenlerden dolayı da saç dökülmesi rahatsızlığı yaşanabilir. Saç ekimi kliniklerinde farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan saç dökülmelerinin tedavisi yapılır. Saç ekimi tedavilerinde dökülmenin nedeni ve tipi oldukça önemlidir. Erkek ve kadınlar için yapılan tedavilerde farklı yöntemler tercih edilebilir.

Saç ekimi bölümünde bakılan farklı rahatsızlıklar da vardır. Fiziksel darbe veya saç kıran gibi hastalıklardan dolayı oluşan saç dökülmesi ve saç kaybı gibi rahatsızlıklar için de saç ekimi bölümü tedavileri tercih edilebiliyor. Hastaların hormonlarından kaynaklanan hastalıklarda farklı bölümlere yönlendirmeler yapılabiliyor. Saç ekimi tedavileri, cerrahi bir uygulama olduğundan dolayı gelişmiş ortamlarda yapılıyor.

Saç Ekimi Çalışma Alanları Nelerdir?

Saç ekimi tedavileri geniş bir çalışma alanını kapsamaktadır. Dökülme veya seyrelme gibi sorunların tedavisinde yapılan estetik operasyonlara saç ekimi tedavisi ismi verilmektedir. Bu tedavi yöntemlerinde genel olarak kişilerin kendi kıl kökleri kullanılmaktadır. Vücudun sağlıklı bölgelerinden alınan saç kökleri, dökülme yaşanan alanlara nakledilmektedir. Saç ekiminin yanı sıra kaş ve sakal gibi bölgelerde tedavi uygulanabilmektedir.

Ülkemizde oldukça yaygın olan saç ekimi tedavilerinde başarılı uygulamalar yapan cerrahlar vardır. Hem yurt içi hem de yurt dışı birçok hastanın tercih ettiği saç ekimi tedavilerinde farklı yöntemler tercih edilir. Saç ekimi tedavilerinde en çok uygulanan tedaviler arasında FUE ve FUT ismi verilen yöntemler bulunmaktadır.

Saç Ekimi Alanında Yeni Uygulamalar

Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte estetik cerrahi alanında ortaya yeni uygulamalar çıkmaya devam ediyor. Türkiye’de oldukça gelişmiş olan saç ekimi tedavisinde de farklı yöntemler tercih edilebiliyor. DHI ve kök hücre tedavisi gibi yöntemler ile başarı oranı yüksek saç ekimi tedavileri yapılabiliyor. Saç ekimi alanındaki uygulamalar, hastalarda yaşanan saç dökülmesi tipine ve miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. FUE saç ekimi yöntemi, her geçen gün daha fazla geliştirilerek bu alanda sık sık uygulanıyor.