İstanbul'daki tüm hastane ve sağlık ocakları'nın listesi, iletişim bilgileri...

Saç Nakli

Saç Nakli Nedir?

Günümüzde oldukça başarılı uygulamalar yapılan alanlardan biri olan saç ekimi tedavisinde yeni yöntemler geliştirilmeye devam ediyor. Estetik rahatsızlıkların giderilmesi amacıyla ortaya çıkan farklı tedaviler öne çıkıyor. Saç ekimi tedavilerinde sık sık kullanılan saç nakli uygulamasının çeşitli özellikleri bulunuyor. Hem erkekleri hem de kadınları olumsuz yönde etkileyen saç dökülmesi rahatsızlıkları ile ortaya yeni problemler çıkabiliyor. Bu tür rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan saç nakli tedavisinin çeşitli özellikleri bulunuyor.

Saç nakli tedavilerinde kullanılan kıl kökleri, yine hastaların vücudundan alınıyor. Vücudun farklı bölgelerinden alınan güçlü ve yoğun kıl kökleri, saç kaybı yaşanan bölgeye naklediliyor. Estetik operasyonlar arasında yer alan saç naklinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Genetik sebeplerden dolayı kaynaklanan saç dökülmesi rahatsızlıklarında doğru yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Günümüz teknolojisi ve tıp gelişmeleriyle birlikte oldukça başarılı saç nakli uygulamaları yapılabilmektedir.

Saç Nakli Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Saç dökülmesi rahatsızlığı yaşayan kişilerin sayısının artmasıyla birlikte bu alanda ortaya çıkan yeni tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Saç dökülmesi, saç kaybı, saç kıran ve farklı rahatsızlıklar yaşayan kişilerin tedavi sürecinde saç nakli yöntemi kullanılabilmektedir. Saç nakli yöntemi farklı tekniklerle birlikte uygulanabilmektedir. Saç ekimi alanında uygulanan farklı yöntemler ile başarılı tedaviler yapılabilmektedir. Saç nakli tedavisinin sık olarak tercih edildiği yöntemlerden biri olan FUE tekniği, Türkiye’deki farklı estetik kliniklerde başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Saç nakli bölümü söz konusu olduğunda akla ilk gelen yöntemlerden biri de kök hücre tedavisidir. Farklı hastalıkların tedavisinde tercih edilen kök hücre tedavisi, saç nakli yöntemlerinde de kullanılmamaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği tedavi yöntemlerinden biri olan kök hücre tedavisinde hastanın dokuları kullanılmaktadır. Saç kökü hücrelerinin çoğaltılması ve nakledilmesi ile hastaların gür saçlara sahip olması sağlanmaktadır. Saç naklinde uygulanan kök hücre tedavisi, her geçen gün gelişmekte ve başarı oranı artmaktadır.

Saç Nakli Çalışma Alanları Nelerdir?

Saç nakli uygulamalarının çalışma alanı oldukça geniştir. Günümüzde birçok erkek ve kadın farklı sebeplerden dolayı saç nakli uygulamalarına ihtiyaç duymaktadır. Psikolojik olarak önemi sorunlara sebep olan saç dökülmesi ve seyrekleşmesinin tedavi edilmesi için kalıcı ve başarılı yöntemler tercih edilmektedir. Her türlü sebepten dolayı kaynaklanan saç dökülmesi rahatsızlığı için saç nakli tedavisi uygulanabilmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren estetik kliniklerde saç nakli ile ilgili başarılı çalışmalar yapılmaktadır. Bu alanda geliştirilen yeni uygulamalar sayesinde başarılı oranı yüksek tedaviler ile önemli sonuçlar alınmaktadır.

Saç Nakli Alanında Yeni Uygulamalar

Gelişmenin hızlı olduğu alanlardan biri olan saç nakli, hastaların doğal ve gür saçlara kavuşmasını sağlamaktadır. Türkiye’de sık sık uygulanan saç nakli uygulamalarında yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Kök hücre, DHI, FUE ve farklı saç ekimi operasyonlarındaki başarı oranı arttırılmıştır. Saç nakli alanında uygulanan yeni yöntemlerle birlikte çok daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar alınabilmektedir. Bu alandaki bilgi ve tecrübenin yanı sıra teknolojik tıp donanımlarının ortaya çıkmasıyla birlikte gelişmeler yaşanmaktadır.

Saç Nakli Bulunan Hastaneler